Sklepy internetoweWskazówki i porady

Sklep internetowy Kielce – przegląd ofert i cen

Sklep internetowy Kielce

Jaki jest koszt wykonania sklepu internetowego? Jak kształtują się ceny w województwie Świętokrzyskim? Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty i podczas budowy sklepu? W tym artykule dokonano przeglądu ofert wykonania sklepu internetowego jakie otrzymaliśmy od dziesięciu firm działających na teranie Kielc, Skarżyska Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego i Starachowic. Dodatkowo, oprócz przeglądu cen w województwie Świętokrzyskim prezentujemy również dostępne warianty budowy sklepu, dostępne mechanizmy i moduły. Jest to praktyczny poradnik dla osób zainteresowanych wdrożeniem sklepu i szukających firmy na terenie Kielc lub województwa Świętokrzyskiego

W ramach badania rynku pod względem możliwości budowy sklepu internetowego i cen realizacji poprosiliśmy dziesięć firm o przedstawienie oferty wykonania sklepu. Chcąc dokonać kompleksowej analizy firmy przygotowały dwa warianty oferty wykonania sklepu: opcję podstawową dalej nazywaną „opcją ekonomiczną” oraz nieco bardziej rozbudowany wariant przeznaczony dla bardziej wymagających klientów – „opcję premium”. Wariant ekonomiczny to grafika w oparciu o kilka gotowych opcji układu treści w sklepie, grafika spersonalizowana poprzez dostosowanie kolorystyki i dodanie własnych akcentów takich jak banery, slajdy, logotyp. Do tego standardowy mechanizm prezentacji listy produktów i prezentacja produktu ale bez możliwości nadania rozbudowanych wariantów produktu (takich jak np. wybór koloru i rozmiaru i opcja zmiany cen dla wybranych wariantów). W wariancie „ekonomicznym” uwzględniono dodanie jednej opcji płatności online i dwóch opcji dostawy. Wariant „premium” to indywidualne podejście, w ramach którego sklep jest budowany według wytycznych, grafika i układ elementów odzwierciedla indywidualne oczekiwania i potrzeby. W tym pakiecie mechanizmy również są ściśle dostosowane do potrzeb, jest możliwość wykonania interaktywnej listy produktów z podglądem produktu w oknie typu pop-up, rozbudowane opcje prezentacji produktu takie jak dowolna galeria zdjęć, interaktywne powiększenia zdjęć, rozbudowana opcja wariantów produktu (możliwość dodania kolorów, dowolnych atrybutów wraz z ewentualnymi zwyżkami lub zniżkami cen dla wybranych wariantów). Dodatkowo w cenie mamy praktycznie dowolne płatności online i sposoby dostawy. Oferty w przypadku obu wariantów realizacji były mocno zróżnicowane pod względem ceny i funkcjonalności.

Wykonanie sklepu internetowego w Kielcach

Wśród badanych firm dwie mają siedzibę i biuro w centrum Kielc, a dwie na obrzeżach miasta. Jak można było przypuszczać ma to swoje odzwierciedlenie w cenie, firmy w centrum zaoferowały wykonanie sklepu internetowego w cenie od 6000 zł netto w przypadku wariantu ekonomicznego nawet do 13000zł netto w przypadku wariantu premium. Firmy na obrzeżach Kielc oferowały nieco tańsze usługi, w cenie 3500zł i 4000zł netto w przypadku sklepu w wariancie ekonomicznym do 12000zł dla wariantu premium. Warto nadmienić że firma oferująca wykonanie sklepu w cenie 3500 zł nie przedstawiła opcji premium, jest to nieduża firma z małym doświadczeniem na rynku i nie oferuje budowy sklepu w bardziej rozbudowanych wariantach. Czas realizacji jaki deklarowały firmy zaczynał się od 3 tygodni w przypadku tańszych wariantów nawet do 7-8 tygodni w przypadku sklepu w wariancie premium. Warto nadmienić, że już na etapie oferty była informacja o konieczności oczekiwania na rozpoczęcie prac ze względu na nawarstwienie aktualnych zleceń.

Koszt wykonania sklepu na terenie województwa Świętokrzyskiego

Kolejne oferty pochodziły z firm mieszczących się w Skarżysku, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Starachowicach. Te oferty cenowe były zbliżone, kształtowały się z granicach 4000-4500zł netto w przypadku wariantu ekonomicznego do 8000-12000zł w przypadku wdrożenia funkcjonalności typu „premium”. Czas realizacji był zróżnicowany od 3 do 7 tygodni.

Proponowane mechanizmy sklepowe

Wszystkie firmy oferowały wykonanie sklepu na bazie rozwiązań OpecSource, żadna z firm nie oferowała autorskiego mechanizmu sklepowego. Nawet firmy które miały w ofercie autorski mechanizm CMS (zarządzania treścią na stronie internetowej) w przypadku sklepów internetowych nie oferowały autorskich rozwiązań. Wiąże się to zapewne ze stopniem skomplikowania systemów sklepowych co powoduje że tworzenie autorskich mechanizmów jest trudne, długotrwałe i kosztowne. Dochodzą kwestie bazy produktów, koszyka, mechanizmów dostawy i płatności oraz panelu zarządzania zamówieniami.
Wśród oferowanych mechanizmów sklepowych najpopularniejszy okazał się mechanizm PrestaShop, WooCommerce to drugi pod kątem popularności mechanizm OpenSource. Oba mechanizmy mają podobną funkcjonalność przy czym PrestaShop jest mechanizmem dedykowanym dla sklepów internetowych a WooCommerce to sklep na bazie systemu WordPress. Panel PrestaShop jest kierunkowany na prowadzenie i zarządzanie sklepem online, zawiera wygodny interfejs pozwalający na zarządzanie produktami, zamówieniami, zawiera rozbudowane statystyki sprzedaży. PrestaShop jest systemem dedykowanym bardziej rozbudowanych sklepów a WooCommerce to nieco uproszczony system sklepowy. Oba mechanizmy posiadają dużą gamę dodatków pozwalających na rozbudowę sklepu w przyszłości.
W przypadku droższych wariantów realizacji w ofertach pojawiały się mechanizmy typu Drupa Commerce oraz Magento. Są to profesjonalne i rozbudowane systemy sklepowe które pozwolą na realizację dowolnej funkcjonalności.

Podsumowanie

Wykonanie sklepu internetowego w Kielcach jest nieco droższe niż w pozostałych miastach województwa Świętokrzyskiego co jest naturalne biorąc pod uwagę koszty utrzymania lokalu i koszty pracy/zarobki. Porównując przykładowe realizacje firm Kieleckich z tymi z mniejszych miejscowości raczej trudno mówić o różnicy jakości realizacji, tak więc w tym przypadku cena nie wynika z wyższej jakości realizacji lub większej funkcjonalności sklepu. Ceny są dość mocno zróżnicowane w zależności od wariantu realizacji, opcja premium w ramach której Klient otrzymuje indywidualne podejście i rozbudowane mechanizmu jest znacznie droższa. Wynika to z zakresu prac i czasu niezbędnego na wdrożenie i przetestowanie zaawansowanych rozwiązań.
Szukając firmy realizującej sklep warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, szczególnie opcje prezentacji produktów i możliwość tworzenia wariantów produktów. Istotne są również opcje płatności za zakupy oraz dostępne warianty płatności.

Zapraszamy do zapoznania się z konkurencyjną ofertą wykonania sklepu internetowego

2 komentarze do “Sklep internetowy Kielce – przegląd ofert i cen

  1. Kilka tygodni temu zamówiłem wykonanie sklepu intetnetowego w Kielcach, realizacja przebiegła sprawnie. Na etapie szukania firmy otrzymałem kilka ofert cenowych i mogę potwiedzić że ceny są takie jak w artykule.

  2. Z mojego doświadczenia wynika, że wykonanie przyzwoitego sklepu internetowego w Kieleckiej firmie to minimum 5000 netto. Nie udało mi się znaleźć nic tańszego. Teraz trochę żałuję że nie skorzystałem z opcji sklepu na szablonie bo to wygodne i sporo tańsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *