Strony WWWWskazówki i porady

Projektowanie stron internetowych Kielce – przegląd ofert i cen

Tworzenie stron www Kielce, Skarżysko, Starachowice, Ostrowiec

Koszt wykonania strony internetowej zależy od wielu czynników związanych zarówno z zakresem i jakością usługi jak również lokalizacją i typem firmy. W tym artykule dokonano przeglądu ofert w zakresie tworzenia stron internetowych w województwie świętokrzyskim. Tematem jest wykonanie standardowej strony internetowej dla małej firmy usługowo handlowej.

To naturalne, że cena tej samej usługi jest zróżnicowana w zależności od regionu, w którym dana firma działa. Jest to związane z kosztami prowadzenia firmy takim jak wynajmem biura i lokalu firmowego, opłaty za media czy kosztów zatrudnienia pracowników. Nie bez znaczenia pozostają również koszty mieszkania i życia w danym rejonie Polski. Ile kosztuje wykonanie strony internetowej w Kielcach, jakie ceny są w całym województwie świętokrzyskim? Jak można było przypuszczać, ceny są mocno zróżnicowane.

Stronex.pl oferuje wykonanie strony internetowej w bardzo konkurencyjnej cenie. Firma z wieloletnim doświadczeniem, profesjonalna kadra. Nowoczesne technologie zobacz naszą ofertę: wykonanie strony w Kielcach

Jesteś zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu z nami, zadzwoń lub wypełnij krótki formularz kontaktowy: kontakt z nami

W ramach badania Kieleckiego rynku firm IT oferujących wykonanie strony internetowej odwiedziliśmy dziesięć firm mieszczących się w województwie Świętokrzyskim. Cztery firmy mieściły się w centrum Kielc, cztery w małych miejscowościach takich jak Skarżysko Kamienna, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski oraz dwie firmy oferujące usługi tylko w formie współpracy zdalnej ale z siedzibą w województwie Świętokrzyskim. Firmy te zostały poproszone o przedstawienie oferty wykonania standardowej strony www, w ramach której planowane jest utworzenie pięciu podstron: O firmie, Oferta (składająca się z kilka elementów), Galeria zdjęć, Kontakt i mapa dojazdowa wraz z formularzem. Strona miała być nowoczesna, przejrzysta, dostosowana do urządzeń mobilnych. W rezultacie otrzymaliśmy dziesięć ofert wykonania takiej samej strony internetowej, które były mocno zróżnicowane pod kątem cenowym, jak również zakresu prac jakie firmy oferowały w cenie.

Firmy działające w Kielcach oferowały wykonanie strony internetowej w cenie począwszy od 1500zł brutto (niewielka firma mieszcząca się na obrzeżach Kielc) poprzez oferty rządu 1999zł, 2500zł, aż do kwoty 3075 brutto w przypadku firm mających siedzibę w centrum Kielc. Wszystkie oferty zawierały wdrożenie systemu CMS pozwalającego na samodzielne zarządzanie stroną.

Wykonanie strony w Skarżysku Kamiennej to koszt rzędu 1300zł, 1500zł brutto, warto nadmienić, że na stronach internetowych niektórych Skarżyskich firm widzieliśmy informacje o stronach w kwocie nawet 350zł, przy czym pominęliśmy takie oferty, wydały się one podejrzanie tanie, trudno mówić o profesjonalnie wykonanej stronie w tej kwocie. Koszt budowy strony w Ostrowcu Świętokrzyskich czy Starachowicach kształtował się podobnie jak w przypadku Skarżyska, były to kwoty odpowiednio 1299zł, 1500zł oraz 1800zł brutto. Część firm przedstawiła wariant bez CMS, wówczas zmiana treści we własnym zakresie nie jest dostępna, ale koszt jest niższy o około 500zł brutto.

Najtańszą ofertę otrzymaliśmy z firm znajdujących się w małych miejscowościach z województwa Świętokrzyskiego, były to kwoty od 799zł do 1600zł brutto, przy czym pierwsza oferta dotyczyła wykonania tzw. „taniej strony internetowej”, w ramach której, strona jest tworzona na bazie jednego z trzydziestu gotowych projektów stron, taka strona nie posiada CMS.

Podsumowanie

Koszt wykonania strony internetowej jest mocno zróżnicowany, najdroższe ceny są w firmach znajdujących się w centrum dużych miast, w województwie Świętokrzyskim najdrożej wypadły Kielce. Jest to naturalna zależność, jest to związane z kosztami prowadzenia firmy, które przekładają się na ceny usług. Część ofert zawierała ceny netto, inne były w kwotach brutto, warto zwrócić na to uwagę gdyż łatwo można przeoczyć tą informację i wówczas może okazać się, że cena podana na wstępie w kwocie netto po doliczaniu podatku VAT już nie wygląda tak atrakcyjnie.
Warto również dopytać o stałe koszty utrzymania strony, jakimi są opłata za domenę oraz serwer hostingowy. Domena to zwykle 0zł w pierwszym roku i od 59 do 100zł netto w latach kolejnych, ceny były raczej zbliżone, zależały od typu domeny (np. domena .pl .com .info). Hosting w przypadku standardowej strony to koszt rzędu 150-250zł netto/rok w tym przypadku również ceny były zbliżone.
Warto nadmienić, że część firm oferowało autorski mechanizm CMS, uzasadniając, że taki wariant jest mniej podatny na ewentualne włamania. Inne firmy oferowały CMS oparty na OpenSource jak np., Wordress lub Joomla, argumentując to uniwersalnością, bogatą funkcjonalnością i łatwością rozbudowy strony w przyszłości. Odpowiedź który wariant CMS jest lepszy nie jest jednoznaczna, zależy od konkretnego przypadku.
Wszystkie firmy oferowały wariant współpracy zdalnej twierdząc, że taki wariant współpracy jest bardzo popularny i często praktykowany. Nasuwa się pytanie, czy w przypadku współpracy zdalnej jest sens korzystać z droższych firm mieszczących się w centrach dużych miast, których oferta jest dużo droższa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wykonania strony internetowej

6 komentarzy do “Projektowanie stron internetowych Kielce – przegląd ofert i cen

  1. Wykonanie strony firmowej w ramach której jest 7 zakładek w menu, formularz kontaktowy, mapka dojazdowa oczywiście wersje mobilne kosztowało mnie 2800zł netto. Stronę wykonała firma z Kielc.

  2. Chyba sytuacja na rynku usług IT się zmienia bo obecnie mam wrażenie że ceny są wyższe. Niestety ja zapłaciłam za stronę prawie 5000zł. Pewnie jest to kwestia funkcjonalności i jakości usługi. Czasami nie warto oszczędzać “oszczędny dwa razy traci”. Ciekawe pozsty, pozdrawiam ekipę Stronex.pl 🙂

  3. Bardzo dziękuję za wskazówkę gdzie zamówić tanią i dobrą stronę. Strona została wykonana szybko i wygłąda naprawde niesamowito.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *