Aktualizacje i bezpieczeństwo

W związku z coraz większym zainteresowaniem dotyczącym bezpieczeństwa stron zaprojektowaliśmy innowacyjny mechanizm pozwalający na monitorowanie działania strony online, który w razie ataku hakerskiego wysyła powiadomienie o zaistniałym zdarzeniu, co pozwala na bardzo szybkie podjęcie dalszych działań.

Ataki hakerskie najczęściej mają na celu wykorzystanie zasobów serwera na którym strona się znajduje np w celu rozsyłania spamu, prowadzenia działań związanych z pozycjonowaniem innych stron, umieszczenia nielegalnych danych na serwerze (fishing) takich jak strony podszywające się pod bankowe serwisy internetowe i próby wyłudzania haseł dostępowych. W wyniku ataku zwykle mamy do czynienia z przerwą w działaniu serwisu lub wystąpieniem błędów. Uszkodzenia i przerwy w działaniu strony niejednokrotnie nie są w porę wykrywane, co sprawia, że strona działa nieprawidłowo lub nie jest widoczna do czasu wykrycia włamania. W rezultacie firma ma straty wizerunkowe, poza tym zwykle dochodzi do obniżenia pozycji strony w Google co jest trudne do nadrobienia.

Aby przeciwdziałać atakom hakerskim i awariom przygotowaliśmy pakiet rozwiązań takich jak monitoring, kopia bezpieczeństwa i aktualizacje.

Monitoring działania strony

Mechanizm monitoringu pozwala na szybkie (maksymalnie w ciągu jednej godziny) wykrycie włamania, co daje możliwość szybkiej reakcji – przywrócenie poprawnej wersji serwisu www i przeciwdziałanie kolejnym włamaniom.

Kopie bezpieczeństwa strony

W ramach pakietu monitoringu cyklicznie wykonywane są kopie bezpieczeństwa strony. W przypadku skutecznego ataku hakerskiego i uszkodzenia strony dysponujemy aktualną wersją serwisu. Dzięki temu strona jest niezwłocznie przywracana, a w dalszej kolejności następuje analiza sposobu włamania i wprowadzenie odpowiednich zabezpieczeń przeciwdziałających atakom.

Aktualizacje WordPress, Joomla, PrestaShop i innych systemów OpenSource.

Większość obecnie tworzonych stron jest budowana w oparciu o mechanizmy OpenSource, takie jak WordPress, Joomla, Drupal, PrestaShop, MyBB.. i inne. Są to rozwiązania wysokiej jakości ale ze względu na ich ogromną popularność cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród hakerów. To przekłada się na dużą ilość ataków hakerskich co z kolei powoduje, że pojawia się wiele aktualizacji oprogramowania mających na celu eliminowanie nowo wykrytych luk w oprogramowaniu. Pozostawienie strony bez aktualizowania powoduje, że strona jest bardziej podatna na ataki hakerskie. W ramach pakietu aktualizacji oferujemy wykonanie aktualizacji serwisu do najnowszej wersji, może to być działanie jednorazowe lub abonament zapewniający wdrażanie aktualizacji zaraz po ich publikacji.