Dodatki do stron i sklepówWskazówki i poradyZagadnienia techniczne

Masz problem z Google maps? „Ta strona nie może poprawnie wczytać Map Google”

Problemy z wyświetlaniem Google maps na stronie zdarzają się dość często, chodzi o prezentację mapy z oznakowaniem lokalizacji firmy, mapy umieszczoną na firmowej stronie w ramach jej treści. Zamiast działającej mapy pojawia się komunikat „Ta strona nie może poprawnie wczytać Map Google”. Przyczyn może być wiele, w tym artykule zostaną przedstawione najczęstsze powody nieprawidłowego działania mapy Google.

Jeśli widzisz komunikat „Ta strona nie może poprawnie wczytać Map Google” to prawdopodobnie przyczyną błędnego działania mapy są zmiany, jakie Gogle wprowadziło w zakresie użytkowania API Google maps. W ramach zmian wprowadzonych w czerwcu 2018 Google zmieniło zasady użytkowania Map poprzez tzw. API, zmiany dotyczą ilości darmowych wyświetleń jakie przysługują użytkownikom i konieczności podania numeru karty kredytowej, która zostanie automatycznie obciążona po przekroczeniu limitów darmowych wyświetlań. Więcej informacji na temat wprowadzonych zmian znajduje się pod adresem: https://cloud.google.com/maps-platform/user-guide/.

Oferujemy naprawienie błędu z wyświetlaniem Google Maps na stronie www, przejdź do informacji o firmie i ofercie serwisu strony www: Wykonanie i serwisowanie stron www

lub wypełnij krótki formularz kontaktowy: kontakt z nami

Drobny błąd jakim jest brak lokalizacji na mapie i komunikat o błędzie na stronie może Państwa kosztować utratę Klienta. Warto usunąć ten problem, to nie jest duży koszt.

Dotychczas Google nie wymagało podania danych karty kredytowej, a limity wyświetlań były na tyle wysokie, że praktycznie nie było zagrożenia ich przekroczenia. Obecnie limity zostały nieco ograniczane, a po ich przekroczeniu Google roszczy sobie możliwość naliczenia opłaty za użytkowanie mapy w zakresie powyżej przekroczonych limitów. Więcej informacji odnośnie limitów i cen można znaleźć pod adresem: https://cloud.google.com/maps-platform/pricing/ (darmowy limit to 200$ do wykorzystania w ciągu miesiąca, jest to limit, który odnawia się automatycznie co miesiąc).

Aby nadal korzystać z Google maps i otrzymać darmową pulę wyświetleń Mapy należy w ramach konta Google Cloud Platform skonfigurować płatność wprowadzając dane karty kredytowej. W przypadku kiedy dane dotyczące płatności nie zostaną skonfigurowane API Google maps w ramach którego mapa była użytkowana zostaje zablokowane w rezultacie mapa przestaje się wyświetlać na stronie i pojawia się komunikat „Ta strona nie może poprawnie wczytać Map Google” lub „This page can’t load Google Maps correctly. ”.

Należy podkreślić, że powyższe limity i blokada są tylko w przypadku map umieszczonych poprzez tzw. Google maps API. Mapy można umieścić na stronie w innej, uproszczonej formie w oparciu o tzw. iFrame. Taka mapa nie wymaga konfiguracji API i działa prawidłowo bez konieczności zakładania konta Google i konfigurowania API. Niestety jest to najprostszy wariant mapy w ramach którego mamy bardzo ograniczone możliwości konfiguracji, np. nie mamy możliwości dodania dymu z własnym tekstem, nie ma również możliwości dodania własnych znaczników na mapie czy zmiany jej wyglądu tak aby nawiązywała do grafiki strony w ramach której jest umieszczona.

Skontaktuj się z nami jeśli masz problem z działaniem mapy dojazdowej na swojej stronie internetowej, zdiagnozujemy przyczynę i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie. Oferujemy również usługi w zakresie serwisu stron www.

4 komentarze do “Masz problem z Google maps? „Ta strona nie może poprawnie wczytać Map Google”

  1. Problem opisany w artykule dotyczący wyświetlania mapy jest dość częsty, w sieci często można spotkać witryny na których mapa dojazdowa się nie wyświetla. Po skonfigurowaniu płatności na konice Google mapa wyświetla się prawidłowo. Dziękuję za wytyczne.

  2. Zgłosiłem problem z mapą na mojej stronie korzystając z formularza kontaktowego (link w treści artykułu), w ciągu kilku minut otrzymałem odpowiedź. Błąd został usunięty w ciągu 24 godzin. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *